Wydanie nr 260 / 2023

poniedziałek, 19 sierpień 2024 22:55

Sztutowo. Emocjonujący Turniej siatkówki plażowej: "Old Boys" z Pruszcza Gdańskiego triumfują!

Napisał
 Relacja z turnieju siatkówki plażowej

Po 30 emocjonujących meczach w turnieju na sztutowskiej copacabanie zwyciężyła drużyna „Old Boys" z Pruszcza Gdańskiego, pokonując w finale ekipę „Mierzeja i Sieweczka". Trzecie miejsce zajęli „Farciarze".

W dzisiejszym turnieju siatkówki plażowej wzięło udział 16 drużyn, które rywalizowały w systemie brazylijskim – drużyny były eliminowane po dwóch przegranych meczach. Łącznie rozegrano 30 spotkań, które pozwoliły wyłonić najlepszą parę. Triumfatorami turnieju okazała się ekipa „Old Boys" z Pruszcza Gdańskiego (Bartłomiej Kmieć i Kamil Durnakowski).

W finale pruszczanie pokonali drużynę „Mierzeja i Sieweczka” (Ewelina Sielska z Gdyni i Paweł Leszczyński z Kątów Rybackich) wynikiem 21:18. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Farciarzy" (Julek Brucki z Bytowa i Wojciech Więckiewicz z Elbląga), która zwyciężyła nad "Szalonymi Jogurtami" (Łukasz Figacz z Grodziska Mazowieckiego i Radek Szmidt ze Sztutowa) również wynikiem 21:18.

Wielką radość organizatorom sprawiła obecność aż siedmiu zespołów rodzinnych, które wzięły udział w dzisiejszym turnieju. Na boiskach pojawiło się również pięć kobiet, które zostały obdarowane bursztynowymi pamiątkami przez Darka "Herkulesa" Janowskiego, wspierającego Sztutowskie Lato już trzeci sezon.

Zwycięzcy dzisiejszych zmagań otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale za zajęcie miejsc na podium. Już za tydzień odbędą się ostatnie turnieje sezonu 2024. Organizatorzy zapraszają w niedzielę na plażę, gdzie równocześnie rozegrane zostaną turnieje siatkówki plażowej i beach soccera.

Początek tradycyjnie o godzinie 11:00. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, która, choć częściowo oddaje wspaniałą atmosferę dzisiejszego wydarzenia.