Sztutowo. Na plaży rozegrano jubileuszowy X Memoriał im. Janka Haftkowskiego

Napisał
X Memoriał im. Janka Haftkowskiego X Memoriał im. Janka Haftkowskiego
Na sztutowskiej plaży w dniach 30.07-31.07.2022 odbył się jubileuszowy X Memoriał im. Janka Haftkowskiego w siatkówce plażowej.

12 par wzięło udział w eliminacjach do turnieju głównego, w których tylko 4 najlepsze pary z sobotnich rozgrywek przeszło do finału.

Turniej główny rozgrywany był w niedzielę 31.07.2022 i odbywał się systemem brazylijskim, w którym wzięło udział 14 par (niestety nie dojechały 2 zaproszone duety). Mecze stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i niejednokrotnie sety kończyły się grą na przewagi.

Previous Next Play Pause

Ostatecznie wyłoniono cztery najlepsze pary. Spotkania półfinałowe były niezwykle zacięte i o zwycięstwach poszczególnych par decydowały detale. W meczu o 3 miejsce para Mateusz Zięba/Jan Krasiński w dwóch setach ograła duet Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek i to ta pierwsza para mogła cieszyć się z 3 miejsca.

W spotkaniu finałowym rywalizowały pary: Patryk Tyszka/Paweł Pietkiewicz oraz Adam Sobstyl/Igor Ciemachowski. Mecz był bardzo zacięty, pełen licznych, emocjonujących zagrań i zakończył się po 3 setowym boju, w którym każdy set grany był na przewagi. Pierwszego seta nieznacznie, bo do 14 wygrała para Sobstyl/Ciemachowski. W kolejnym secie (też do 14) górą byli Tyszka/Pietkiewicz. Tiebreak był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem 15:13 pary Sobstyl/Ciemachowski.

Najlepsze cztery pary turnieju uzyskały nagrody finansowe, które wręczane były przez: Marcina Kownackiego (organizator Memoriału), Sebastiana Bruckiego (organizator Memoriału) oraz Roberta Zielińskiego (wójt gminy Sztutowo).