Solidnie wykonane zbiorniki na deszczówkę
Zbiorniki retencyjne na wodę deszczową wykonane są z najwyższej jakości płyt modułowych stworzonych z tworzywa sztucznego. Szczególną cechą zbiorników jest ich przeznaczenie do zabudowy wewnętrznej. Oznacza to, że zbiorniki można zamontować wewnątrz budynku, w przypadku, kiedy ze względów lokalizacyjnych nie można zdecydować się na zbiornik zewnętrzny. Tego typu rozwiązanie przynosi korzyści finansowe, a także jest szybkie pod względem montażu.
Wykonane zbiorniki na deszczówkę charakteryzują się ponadto prostopadłościenną konstrukcją. Co więcej, mogą one zostać zmontowane na miejscu lub jeśli jest to możliwe przewiezione w całości. Szerokie zastosowanie zbiorników retencyjnych sprawia, że mogą być one wykorzystywane nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz również w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, szkołach, hotelach czy też w szpitalach.
Skuteczne zagospodarowanie deszczówki
Dzięki regularnemu retencjonowaniu wody opadowej można znacznie zmniejszyć zużycie wody pochodzącej z wodociągów. Tym samym ogranicza się odpływ ścieków deszczowych do miejskiej kanalizacji. Zatem korzyści są nie tylko ekonomiczne, lecz również szeroko pojęte korzyści środowiskowe. Dzięki zgromadzonej w zbiorniku wewnętrznym wodzie opadowej można skutecznie nawadniać swój ogród. Woda ta jest bardzo korzystna dla wzrostu i rozwoju roślin, gdyż w przeciwieństwie do wody pochodzącej z wodociągów jest miękka.
Co więcej, kupno zbiornika na deszczówkę jest inwestycją na wiele lat ze względu na to, że produkty te wykonane są z najwyższej jakości materiałów. To decyduje o ich stabilności oraz wytrzymałości na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Najczęściej zbiorniki wewnętrzne montowane są w najniższej kondygnacji. Może to być piwnica lub inne pomieszczenie gospodarcze. Dzięki temu można efektywnie wykorzystać przestrzeń, która bardzo często jest niepotrzebna lub też nieodpowiednio zagospodarowana. Montaż zbiornika przebiega bardzo szybko i jest zakończony próbom szczelności.