Wydanie nr 39 / 2022   

 

wtorek, 11 październik 2022 22:39

 Krynica Morska. Ptasi Piknik XII edycja za nami. Wyróżniony

Napisał
 Krynica Morska. Ptasi Piknik XII edycja za nami. Nadlesnictwo Elbląg
Na 2 tys. uczestników.odwiedzających Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej czekały tradycyjne stoiska edukacyjne, lornetki, masą wiedzy do przekazania, skrzynki lęgowe do zbicia i ognisko, przy którym mogli się ogrzać 
 
Przez dwa dni 1 i 2 października 2022 r. w Krynicy Morskiej odbywał się Ptasi Piknik z wieloma atrakcjami, zabawami edukacyjnymi, obserwacją ptaków. Pogoda dopisała. W programie dla zaangażowanych internautów przygotowano konkurs z nagrodą od dr. Andrzeja Kruszewicza, ornitologa, podróżnika i autora książek o ptakach. Tradycyjnie odbył się spacer z ornitologiem, spotkania z leśnikami, pokaz sokolniczy z sowami, warsztaty fotograficzne, obrączkowanie ptaków i wiele innych atrakcji związanych z ptakami i naturą. 
Podsumowania dokonali także członkowie stowarzyszenia "Drapolicz"  Pogoda dopisała, ptaki również.
-Sobota z niesamowitym przelotem- czytamy na stronie stowarzyszenia. Kilkaset tysięcy zięb, sikor, jerów w nieustannym strumieniu przelatywało wokół. Ponad 230 krogulców, 30 kobuzów, 10 błotniaków zbożowych, błotniak stepowy i wiele innych ciekawych ptaków. Ogromne stada grzywaczy liczące ponad tysiąc osobników. W niedzielę było mniej. Na drodze do wieży ciekawe wróblaki, w tym 9 stwierdzenie w Polsce świstunki grubodziobej! 
  
Impreza od wielu lat cieszy się ogromna popularnością. Oprócz wielu atrakcji, to spotkanie z naturą, w pięknych okolicznościach przyrody daje możliwość przyjrzeć jej się z bliska.
 
Ptasi Piknik został przygotowany juz po raz 12 m.in przez Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Stowarzyszenie Drapolicz 
 
 
ptasi piknik krynica morska (9)
ptasi piknik krynica morska (6)
ptasi piknik krynica morska (7)
ptasi piknik krynica morska (5)
ptasi piknik krynica morska (14)
ptasi piknik krynica morska (15)
ptasi piknik krynica morska (12)
ptasi piknik krynica morska (13)
ptasi piknik krynica morska (2)
ptasi piknik krynica morska (3)
ptasi piknik krynica morska (4)
ptasi piknik krynica morska (8)
ptasi piknik krynica morska (10)
ptasi piknik krynica morska (11)
Previous Next Play Pause
fot. Nadleśnictwo Elblag/ Park Mierzeja

Media

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl